BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGas

Fake it ‘til you become it

Šiandien noriu pasidalinti labai gera TED prezentacija apie kūno kalbą, kurią parengė Amy Cuddy. Įspėju, jog video trunka ilgokai (20 minučių), bet tikrai verta peržiūrėti iki galo (dėl tam tikrų TED video ypatybių, čia mažiausia rezoliucija, kuri per didelė šiam šablonui; norėdamas žiūrėti be trukdžių, tiesiog paspausk ant įrašo pavadinimo).

Labai tingintiems žiūrėti visą video iki galo arba nesuprantantiems anglų kalboms keliais žodžiais apie esmę: Amy sako, jog tyrimai parodė, kad mūsų kūno kalba daro milžinišką įtaką mūsų mąstymui. Jeigu žmogus bent 2 minutes praleidžia aukštos įtakos pozoje, to užtenka, kad smegenys gamintų daugiau testosterono ir žmogus iš esmės labiau savimi pasitikėtų. Tai reiškia, jog treniruojantis, galima tapti sėkmingu ir pasiekiančiu savo.

Konkrečiau kalbant, žmonės, kurie savo kūno kalba demonstruoja jėgą ir pasitikėjimą, labiau pasitiki savimi ir daro didesnę įtaką aplinkiniams (pavyzdys iš gyvenimo: galbūt esi matęs, kaip vaikšto marozai – alkūnės maskatuoja, žandikaulis atkištas, eisena plati lyg arklio balnas būtų po klynu – taip jie siunčia agresijos ir įspėjamuosius signalus aplinkiniams; įdomiausia, kad net labiausiai nupiepęs marozas su tokia eisena ar poza įtiki, kad jis visiems įkrėstų į bliuską).

Ir atvirkščiai, žmonės, kurie dažniausiai būna susigūžę, su kryžiavę rankas ar kojas, aplinkiniams sukelia labiau gailestį nei įspūdį (pavyzdys iš gyvenimo: prisimink save univere (ar mokykloj), kai dėstytojas klausia kokio klausimo, o visi susitraukia, sulenda į suolus, kad tik nereiktų atsakinėti, kad tik dėstytojas neužmegztų akių kontakto). Taip gali elgtis net tie studentai, kurie tiksliai žino atsakymą, bet abejoja savimi ir jaučiasi neužtikrintai.

Amy moralas toks: fake it ‘til you become it. Tai reiškia, kad skirdamas šiek tiek dėmesio savo kūno kalbos treniruotėms (konkrečiai – aukštos įtakos pozoms), tu gali pasiekti kur kas daugiau negu manei, kad gali.

Patiko (9)

Rodyk draugams

komentarai (13) | “Fake it ‘til you become it”

 1.   Renatas rašo:

  Šimtaprocentinė tiesa. Labai daug straipsnių yra šia tema. :)

 2.   Deividas rašo:

  Labai patiko :) Atrodo, kad kol žiūri tokius motyvacinius klipus, gali nuversti kalnus, bet nutikus kokiai nors realiai situacijai, baimė nugali ir taip savęs ir neįšeina “perlaužti” :)

 3.   Matt Weyland rašo:

  Savo kūno kalbos stebėjimas yra gerai, bet vidus visada išlenda. Jeigu jautiesi nelaimingas, gali bandyti sėdėti nesusigūžes, nesikūprinti, bet vistiek žmones jaus, tavo vidine būsena. Taip, tai veikia atvirkščiai, jeigu žmogus jaučiasi gerai, jis gali sau sėdėti juokingoje nepatogioje pozoje, bet vistiek žmones jaust jo jėga, ir jis pats jausis gerai (nebent sėdės toje pozoje tikrai ilgai, tada tiesiog bus nepatogu :))

  Dar yra toks dalykas, kaip mikrogestai. Tai tokie visokie nesuvaldomi sudrebėjimai rankų, akių, kojų ir bendrai viso kūno. Jie kyla iš emocines būsenos, ir juos suvaldyti beveik neįmanoma, o žmogaus akis vistiek juos pastebi. Todėl galima vaidinti savo kūno kalba, bet puses sekundes akies “suvirpėjimas” jau pasamoningai išduoda, kad kažkas čia ne taip.

  Ką tikrai verta daryti, ypač vyrams - laikykite kojas tvirtai ant žemes tiesiai, šiek tiek plačiau, ne kaip marozai autobuse, bet tiesiog vyriškai. Geriau jausitės patys, ir atrodysite geriau.

 4.   Neringa rašo:

  blemba, man tas TED tinklapis tapo vienu iš didžiausių šių metų atradimų lol užsikabliavau

 5.   Angelina rašo:

  Čia blogas yra labiau skirtas vaikinams, ar ne… O kaip merginoms? Kartais nelabai suprantu, vaikinams patinka stiprios, savimi pasitikinčios ir energingos, ar vis dėl to silpnesnės, lengvai pažeidžiamos, ramios?

 6.   colombo rašo:

  Angelina, o kokius ledus žmonės mėgsta - vanilinius ar šokoladinius?

 7.   simple rašo:

  Geras video…ištikrųjų svarbu pažinoti kūno kalba, tiek kitų tiek savo pačio…

 8.   kvepalai rašo:

  wow, geras :)

 9.   Zoja rašo:

  vis užsuku į šį tinklapį praskaidrinti sau nuotaikos, bet šįkart įrašas tikrai nustebino ir buvo ne delfio gyvenimo skilties lygio :) augate, autoriau ;)

 10.   colombo rašo:

  Zoja, tu nesi šio blogo targetas, dėl to tau tekstai ir yra skaidrinantys nuotaiką (nesuprantami) ;)

 11.   Lina rašo:

  Teisingas pastebejimas Matai del akiu suvirpejimo :) Visada naudoju tokia taktika: klausdama vaikinu man rupimus klausimus visada ziuriu i akis ir pastebiu ar vaikinas nuosirdus ar tik zaidzia :)

 12.   saules baterijos rašo:

  dar kitaip sako “fake it till you make it”

 13.   Zoja rašo:

  colombo,
  nesakyčiau, kad ‘praskaidrinantys nuotaiką’ = ‘nesuprantami’. Man labiau tai asocijuojasi su ‘lengvais’ tekstais. :P

Rašyk komentarą