BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGas

Kaip atsirinkti žmones?

Ieškodamas statistikos apie tai, kiek žmonių vidutiniškai sutinkame per savo gyvenimą, radau įdomų faktą, kad kiekvieną dieną mums įtaką daro mažiausiai 4 žmonės. Sunku nesutikti. Netgi sakyčiau, iš asmeninės patirties, kad mažiausiai 10. Vienų įtaką būna teigiama ir praskaidrina visą dieną (pavyzdžiui, draugiškas pokalbis su nepažįstama mergina), kiti gi gali sugadinti ir visą savaitę (pavyzdžiui, pažįstamas, negrąžinantis pinigų).

Aišku, būtų idealu bendrauti vien tik su teigiamais žmonėmis. Su tokiais, kurie mums patinka ir kurie mus pakylėja. Tačiau gyvename visuomenėje ir mus reikia taikytis. Reikia taikytis darbe, kur kolega iš dešinės nuolat užknisa. Univere, kur dėstytojas niekada nerašo daugiau nei 5, o paskui piktdžiugiškai šypsosi į ūsą. Reikia bendrauti su tuo, nes tai tau naudinga asmeniškai. Reikia bendrauti su anuo, nes jis paskolina pinigų. Ir taip toliau ir panašiai. Bet šio įrašo tikslas nėra kvestionuoti moralės normų, bet labiau nori atsigręžti į tave: kaip iš didelės makalynės individų, su kuriais reikia bendrauti, tau atsirinkti žmones, kurie leistų jaustis vertinamam bei skatintų tobulėti?

Rinkdamasis draugus vadovaukis viena paprasta taisykle: tave jie vargina ar skatina.

Būdamas kompanijoje su vienais žmonėmis, tu jautiesi pavargęs, tau sunku įsiterpti, tavo juokeliai niekam nejuokingi. Trumpai tariant, jautiesi prastai, jautiesi neįvertintas. Arba, jeigu tai kažkoks konkretus žmogus, tuomet tu jauti, kad kalba nesiriša, kad tai, ką pasakoja jis – tau neįdomu. Tai pirmas pavojaus ženklas!

Jokiu būdu nesakau, kad iškart privalai išbraukti iš gyvenimo visus žmones, kurie tave vargina. Tai netgi neįmanoma. Tačiau nešvaistyk laiko, bandydamas juos pakeisti, arba apgauti save, kad tau su jais linksma ir gera. Nešvaistyk energijos siekdamas „suartėti“. Tavo pastangos padaryti jiems įspūdį retai pasiteisins. Netgi priešingai – kuo labiau stengsiesi, tuo mažiau įdomus atrodysi. Žmonės, su kuriais tu gerai nesijauti, gali būti tavo pažįstamų rate, bet draugais jie niekada netaps.

Kitose žmonių kompanijose būna priešingai – tave visi supranta, tu jautiesi laisvai, atsipalaidavęs, tau niekam nieko nereikia įrodinėti. Šnekėdamasis su konkrečiu žmogumi jautiesi puikiai, abu juokiatės, gerai leidžiate laiką. Tu jauti, kad jis tave supranta, bet nebijo nesutikti su tavo nuomone. Tai yra žmogus (žmonės), kuris gali tapti tavo draugu. Jeigu tu jautiesi gerai, tai atitinkamai veikia ir tavo elgesį bei leis labiau atsiduoti tikrai draugystei. Tiems žmonėms negailėk nei laiko, nei pastangų, nes kaip sakė Ciceronas (leisiu sau pretentiously pacituoti) - draugai yra geriausias gyvenimo papuošalas.

Patiko (25)

Rodyk draugams

komentarai (10) | “Kaip atsirinkti žmones?”

 1.   w. rašo:

  prasom apie paskutini geros mergaites barjera papasakoti!

 2.   Blogas rašo:

  Jo, as irgi noreciau paskaityti apie paskutini geros mergaites barjera :)

 3.   Bright Soul rašo:

  O man šitas įrašas labai padėjo. Geriausias patarims, kurį colombo man yra davęs - atsirinkti žmonės. Tai nemažai padėjo man pasikeisti , šis įrašas man tuo ir įdomus

 4.   MetalGearRex rašo:

  Aš tai visai su šiuo įrašu nesutinku, jie pradėsime skirstyti žmones į patinkančius ir nepatinkančius greitai pastebėsime, kad ne mums nei vienas nepatinka, o mes patys niekam nepatinkame. Aišku jeigu matai, kad žmogus visiškai tau nepatinka ir tave erzina, tu nuo jo ir taip laikysiesi toliau ir nesieksi žūt būt jo palankumo. Kitą vertus jeigu nueisi į žmonių kompanija, kuri yra daugmaž labai geri žmonės, tik kiek santūrūs ir paskui sakysi, kad jie neįdomūs ir nieko neveikia, kai tuo tarpu tu pats nieko nesuorganizuoji. Ko jau ko, bet skirstyti žmones į patinkančius ir nepatinkančius gali tik super graži mergina, prie kurios ir šiaip kilometrinės eilės stovi arba žmogus, kuriam tų draugysčių ir šiaip nereikia (koks nors atsiskyrelis). Beje kaip tada reikia reaguoti į merginą, kurią tu slapta karštai myli ir prie kurios priėjęs nebegali nei žodžio ištarti? Tai čia reikia suprasti, kaip žmogu prie kurio negali jaustis laisvai?
  Gerbiu autoriaus nuomonę, ir jo teiginiuose yra tiesos, tačiau mano nuomone būtent taip, kaip autorius parašė būna labai retai.

 5.   Let me tell rašo:

  as tiesiog myliu tave :) tavo slapta gerbeja. bebebe :)

 6.   colombo rašo:

  Jės! Visada svajojau turėt slaptą gerbėją ;)

 7.   Justina rašo:

  Žmones reikia pažinti. O pirmiausia, pažinti save. Visada lengviau teisti nei suprasti. “Apie žmones reikia spręsti ne pagal jų įsitikimus, o pagal tai, kuo jie tampa kovodami už juos”. :)

 8.   Mike rašo:

  Labai pažįstamas jausmas. O draugų, jei juos taip galima pavadinti, kurie vargina, pastaruoju metu atsirado tikrai nemažai. :)

 9.   sapiose rašo:

  Čia ne aš šitai tau padiktavau? Skamba kaip mano mintys ;)

 10.   perfectstranger rašo:

  Taikliai. Mūsų laiko verti tik tikri draugai, šeimos nariai (kad ir kokie jie kartais užknisantys) ir žmonės su kuriais simbioziniai santykiai neveda iki susinaikinimo. Visus parazitus reikia mest lauk kuo greičiau. Gyvenimas iškart pasidaro lengvesnis, švaresnis, tikresnis.

Rašyk komentarą