BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGas

Mirroring. Kas tai?

Mirroring, lietuviškai „atspindėjimas“, yra bendravimo ir ryšio užmezgimo technika, kuria naudojantis atkartojami pašnekovo judesiai, stovėsena, verbalinė kalba. Įprastai atspindėjimas automatiškai gaunasi tarp draugų, senų pažįstamų, kadangi jis vyksta pasąmonėje. Atspindėjimą taip pat galima taikyti sąmoningai, siekiant kuo greičiau leisti pašnekovui (ar viliojamai merginai) atsipalaiduoti bei pasijausti saugiu savo kompanijoje. Ši technika niekada neveikia, jeigu naudojama per daug akivaizdžiai bei neprofesionaliai, kadangi pašnekovui gali susidaryti įspūdis, jog iš jo šaipomasi.

Atspindėjimas nėra raketų mokslas, ši technika žinoma jau seniai ir ja puikiai naudojamasi. Tai vienas iš pardavėjų ginklų, siekiančių kuo greičiau į savo pusę palenkti pirkėją. Dar vienas paprastas pavyzdys – vaikai. Jie tikrai nieko nesupranta apie visokias bendravimo technikas, bet susižavėjimą jie išreiškia mėgdžiojimu. Vaikai kopijuoja kitus vaikus, suaugusius, dažniausiai nesąmoningai, kartai paraginti „ė, daryk kaip aš“. Bendrąja prasme atspindėjimas yra siekis pritapti, gauti pripažinimą, susilyginti.

Atspindėjimas sukuria komforto ir supratimo įspūdį. Jeigu, bendraudamas su mergina, tu sugebi tinkamai įsijausti į jos ritmą, pasąmonėje ji gauna signalą, kad tavimi galima pasitikėti. Tu lyg sakai, jog esi toks pat, kaip ir ji, kad jums gera bendrauti. Kita vertus, jeigu mergina iškart užima gynybinę poziciją (pavyzdžiui, sukryžiuoja rankas ant krūtinės), tu negali padaryti to paties, nes tuomet jūs abu tapsit užsiblokavę ir tolimesnis konstruktyvus pokalbis taps neįmanomas. Savo ruožtu tavo tikslas yra nekartoti jos gynybinių judesių, bet skatinti atsipalaidavimą.

Aukštesnis atspindėjimo lygis yra pačiam pradėti „vesti“ merginą. Tai reiškia, jog iš pradžių tu pagauni merginos ritmą, judesius, pozą ir tuomet susilygini bei įgyji pasitikėjimą. Po to (ir tai jau yra aukštesnis lygis) tu pats pradedi dominuoti bei stebi kaip ji atkartoja tave. Labai įdomu matyti, kai bendraudamas pakeiti atraminę koją ar rankų pozą, o po kiek laiko tai padaro ir mergina. Tai labai subtilus, bet kartu ir aiškus ženklas, jog mergina išreiškia nebylų susižavėjimą.

Noriu pabrėžti, kad dažniausiai tai vyksta nesąmoningai. Daugybė žmonių net nesuvokia, jog jie naudoja atspindėjimą. Jeigu apie šią techniką išgirdai pirmą kartą, noriu, kad skirtum laiko ir kitą sykį pastebėtum kaip žmonės bendrauja ir kaip atkartoja vienas kito judesius.

Patiko (10)

Rodyk draugams

komentarai (6) | “Mirroring. Kas tai?”

 1.   Audrius rašo:

  Tavo šitas blog’as - visiška nesąmonė.
  Merginos ne mėsos gabalas, kad būtų galima išmokti su jomis daryt ką nori. O normalus vyras - ne seksomanas, negalintis nė savaitės ištvert be merginos. Kaip galima taip idiotiškai skirstyti ir rūšiuoti merginas?
  Aš pats asmeniškai per gyvenimą turėjau tik VIENĄ merginą ir ją susiradau būdamas dvidešimt penkerių. Dabar esame laimingi ir susižadėję. Ir visiškai nesijaučiu dėl to kažkokiu nevykėliu. Visą gyvenimą mane supo galybė draugų, tarp jų ir moteriškos lyties, tūsinau, baigiau univerą, o merginos neturėjau ir nenorėjau, kol nesutikau JOS. Manęs nevaldė kažkokie gyvūliški instinktai. Tiesiog laukiau tos vienintelės.

 2.   Renatas rašo:

  Audriau, tu bent įsigilinai į tai, kas rašoma? Įtariu, kad ne.

 3.   Matt Weyland rašo:

  Mirroring įdomus dalykas, bet sąmoningai jį valdyti yra idiotiška manau. Nes iš esmes, vyrai ir merginos turi labai skirtingą kūno kalbą. Visa esme yra tiesiog “energijos lygiai”. Jeigu mergina rami, o vaikinas negales vietoje išsėdėti, nekas. Kad vyktu sklandus bendravimas, turi but maždaug toks pat energijos lygis.

  @Audrius

  Sveikinu radus ta vienintele. Tik, pala, iš kur žinai, kad jį ta vienintele, jeigu jokios kitos neesi turėjęs? Ir sakai susižadėję..jus bent kartu gyvenate jau? Nes jeigu ne, tai tiesiog išeik ir nekelt čia blogų emocijų su savo bullshitu.

 4.   Skraiduole rašo:

  @ Matt Weyland
  Na ir pezalas - jūs bent gyventa kartu? Graudu pagalvot apie tavo vertybes, kai tik pagyvenimai kartu prieš vestuves galvoj.

 5.   Renatas rašo:

  @ Skraiduole

  Žinok, gyvenant kartu atsiskleidžia tikrasis žmogaus veidas. Išlenda dar neįžvelgti gerieji ir blogieji bruožai, kurių paprastai, kartu nepagyvenus, nė neįtarsi, kad jis/ji turi. Vestuvės yra įsipareigojimas visam gyvenimui, bent jau bažnyčioj taip prisiekiama, tad tuoktis kartu nepabuvus kasdienėje rutinoje yra kažkoks bullshit.

 6.   Artūras rašo:

  Jo skraiduolė kai dėjo tai dėjo, o paskiau stebimės, kodėl tiek daug porų skiriasi, kodėl tiek daug išdavysčių ir pan. Pagyvenimas kartu labai sveikintinas dalykas, nes meilė seilė, o kai prasideda buitis ir išlenda koks iš tikro nuostabus brangusis, brangioji ar abu kartu :)
  Audriau, na nereiktų pamiršti, kad mes ne kažkokie Dievai, ar dar velnias žino kas, mes gamtos dalis ir mus valdo tie patys instinktai, tik, kad esam apsirengę, turim mašinas, kai kurie ir truputi proto, bet nuo to nereiškia kad mums nereikia sekso ir pan.

Rašyk komentarą