BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGas

Statistinė tikimybė

Atmetus ypatingos sėkmės istorijas, neįtikėtinas serijas su laiminga ar nelaiminga pabaiga, viską valdo statistinė tikimybė. Statistinė tikimybė reiškia tikėtiną numatomą baigtį iš visų bandymų.

Statistinė tikimybė gali būti universali ir individuali.

Prieš universalią nelabai pakovosi, ji yra tokia, kokia yra. Pavyzdžiui, jei mesi monetą 1000 kartų, labiausiai tikėtina, kad herbo ir skaičiaus atsivertimų santykis bus artimas 1:1, t.y. tiek herbas, tiek skaičius atsivers apie 500 kartų (gali būti nedidelis nukrypimas į vieną ar kitą pusę, bet 1000 kartų atversti herbą tau tikrai nepavyks). Arba kitas atvejis, kada iš 1000 sugeneruotų idėjų tik 10 bus realiai įgyvendinta ir tik 1 iš jų bus itin sėkminga (vėlgi, galimas nedidelis nukrypimas). Verslininkai dažnai pasakoja, kad sėkmingą verslą jie sukūrė tik iš 4 ar 5 bandymo (šitai galima pritempti iki individualios statistinės tikimybės, bet esmė universalesnė – retai pasiseka sėkmingą verslą sukurti iš pirmo ar antro karto). Vykdant marketinginę kompaniją elektroniniu paštu, standartu laikoma sulaukti 2-3 teigiamų atsakymų iš 100 išsiųstų laiškų. Su draugais mėgdavome juokauti, kad tikimybė mieste sutikti dinozaurą yra lygi 50 procentų – arba sutiksi, arba ne.

Bet ir yra individuali statistinė tikimybė, kuri priklauso nuo įgūdžių. Pavyzdžiui, individuali krepšininko statistika. Kuo krepšininkas taiklesnis, tuo daugiau baudos metimų, tarkim, iš 10, jis pataikys. 7 arba 8 taiklūs metimai yra geras rezultatas. Tuo tarpu grybas pataikys 4 arba 5 metimus. Tiek įmeta Javtokas. Šiaip jau jis neblogas krepšininkas ir man patinka, bet baudas meta prastai. Individuali statistinė tikimybė yra pastangų ir treniruočių rezultatas. Kitas pavyzdys: vienoje autobiografijoje radau autoriaus papasakotą istoriją, kuomet jis pardavinėdavo laikraščius ar braškes belsdamasis į namų duris. Nors pradžia buvo sunki ir daugelį kartų žmonės jį tiesiog pasiųsdavo ant trijų raidžių, kiek įgudęs jis pastebėjo, kad sėkmingai parduoti jam pavyksta vidutiniškai 4-5 kartus iš 10 bandymų. Jis suprato, kad net jei jį pasiųs 6 kartus iš eilės, labai tikėtina, kad kitus 4 kartus jam pasiseks. Todėl jis niekada nenuleisdavo rankų ir kruopščiai laikydavosi numatyto plano.

Merginų kabinimas yra individuali statistinė tikimybė. Įgudę vaikinai gali sėkmingai užkalbinti 7-8 merginas, kai tuo tarpu ne tiek daug nusimanantys, duok Dieve, tenkinsis 1-2 sėkmingai užmegztais pokalbiais. Jeigu tu esi iš pastarųjų, aš suprantu tavo susierzinimą, kai reikia bendrauti su merginomis. Vis dėlto, ne kiekvienas galėtų atlaikyti 9 „ne“ tam, kad pagaliau prisikastų prie teigiamo atsakymo. Tikras išbandymas asmeniniam ego! Nenuostabu, kad daugelis tiesiog nustoję bandę ir palieka viską aukštesnėms jėgoms – „gal viskas susitvarkys savaime“. Kita vertus, visi mes savo pažįstamų kompanijoje turime vieną ar kitą draugelį, kuris net ir su tokiu mažu sėkmės procentu pasiekia tai, ko nori – pasąmoningai ar ne, jis suvokia, kad tik daug kartų bandydamas ir susimaudamas, jis artėja prie teigiamo rezultato.

Taigi tu turi 2 pasirinkimus: tobulinti savo įgūdžius ir didinti sėkmės procentą (jeigu tavo ego jautrus ir nemėgsta, kai jam itin dažnai sako „ne“) arba tiesiog bandyti ir niekada nesustoti, nes anksčiau ar vėliau pasiseka visiems. Aš tau tai garantuoju.

Patiko (17)

Rodyk draugams

komentarai (7) | “Statistinė tikimybė”

 1.   merginos uzkalbinimas rašo:

  Geras pastebejimas niekas savaime nesusitvarko jei esi pikselinis elfas ir losi WOW tai tikrai niekas nesusitvarkys

 2.   Pijus rašo:

  Ka manot apie šituos bahurus ? :))
  http://www.youtube.com/user/SimplePickup

 3.   хиромант rašo:

  Sveikas, kai Jav dirbau su pardavimais, būdavo visko - ašarų, depresijos, demotyvacijos. Kai išmokau pasakyti “Who’s Next?”, eidavau, belsdavau, galiausiai vis tiek kas nors nupirkdavo. Dažniausiai ten, kur visiškai nesitikėdavau Pvz ateini pas turtingus, turtingi, tai ne tie, kaip pas mus, kur turi porą mašinų, pas juos turtingi gyvena kalnuose kelių km aukštyje, kieme helikopterio ženklas, nuosavas žirgynas, vaikšto kupranugaris, laksto stirnos ir jie neperka. O parduodavau kokiam meksikonui, kur gyvena name be langų Grįžęs į Lietuvą, šį žaidimą taikiau pasimatymuose. Lygiai puse metų. Galiu pasakyt, kad tikrai veikia, jei laikaisi tam tikrų taisyklių: intro, demo, transition, close-up. Net jei neturi jokios strategijos, pvz. gatvėje prieini prie merginų ir sakai: “Labas, eime pas mane”, visuomet eina. Rimtai. Nesvarbu, kad kartą iš namų išnešė loptopą ir auskinį žiedą, bet vis tiek visuomet įmanoma surast :)

 4.   Dharmos sauja rašo:

  Citata: “Taigi tu turi … didinti sėkmės procentą”

  Kvailystę parašei. Leidžiu pasitaisyti.

 5.   colombo rašo:

  Dharmos sauja, iš dainos žodžių neišimsi ;)

 6.   veiksmingos dietos rašo:

  Chiromantas labai neteisus sakyciau.
  Tokia fraze kaip ““Labas, eime pas mane”, visuomet eina. ” visai neatitinka realibes. Amerikoje tai galetu ivykti, bet ne lietuvoje.

 7.   ChickenNugget rašo:

  Amerikoj, pizdos pas mergas nukarusios kaip nutysusios rankoves :D, Pijus kur klause, baxurelei tie tavo pradejo irgi nuo 0, dabar gali pasiziuret ima interviu is merginu ivairopai, is girtu, ir blaivu, ir klausia kokia tavo keisciausia pozicija, ar turejus analini? Kaip ne keista, jiems pavyksta negaut antausio uz tai, ir net pabuciuot mergina, bet visgi vel, ten Amerika, ten niekas nesivarzo.

Rašyk komentarą