BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGas

Kodėl 2015-ieji yra geriausias metas siekti savo svajonių

Naujų metų pradžia yra žavingas laikotarpis. Kaip koks pirmadienis, nuo kurio pasižadame pradėti sportuoti, tik kur kas didesnio masto. Ne paslaptis, kad tikslų siekimo projektą sugalvojau prieš porą metų, kai dėliodamas savo tikslus, pamaniau, kad tikriausiai Lietuvoje yra ir daugiau žmonių, kurie Naujiems kuria sau tikslus. Abejones kėlė tik mintis, ar užteksiu motyvacijos visus metus, todėl nusprendžiau, kad būryje tikslų siekti bus lengviau.

Pirmaisiais metais projektas turėjo labai didelį pasisekimą, kadangi prie jo prisijungė daugiau nei 30 žmonių, antraisiais metais šiek tiek mažiau. Per du projekto metus mačiau daugybę puikių tikslų, kurie taip niekada ir nebuvo pasiekti, nes, deja, realybė yra niūri:

- didžiosios dalies savo naujametinių tikslų žmonės įgyvendinti nesugeba;
- žmonėms sudėtinga nusistatyti pasiekiamus tikslus, neretai tikslai būna tiesiog per daug abstraktūs;
- motyvacija ženkliai sumažėja jau po kelių pirmųjų savaičių;
- nuslūgus Naujųjų metų euforijai, žmonės grįžta prie senų įpročių, nes taip yra įpratę gyventi;
- metų bėgyje paaiškėja, kad kai kurie tikslai tapo visiškai nebeaktualūs.

Jei tiek daug tikslų lieka neįgyvendintų, tai galbūt nė neverta jų kurti? Tikrai verta, tik reikia įvertinti 3 dalykus.

3 DALYKAI, NUO KURIŲ REIKIA PRADĖTI, KAD 2015-IEJI BŪTŲ YPAČ SĖKMINGI

Visų pirma, pripažinkime sau, kad tikslų siekimas yra sunkus darbas. Tikrai sunkus. Kad įgyvendintum bet kurį, reikia laiko, energijos, didelio noro, jeigu tikslas ilgalaikis - ir savidisciplinos, ir nuolatinės savimotyvacijos, ir dar daugiau. Taigi, tai yra įsipareigojimas sau dėti maksimalias pastangas (o daugelis tikrai nenori dėti maksimalių pastangų, jie nori greito ir gero rezultato su minimaliomis pastangomis).

Antra, prisiimkime atsakomybę. Jeigu kažko nepadarėme, tai kaltas ne horoskopas, ne blogas oras ir tikrai ne Kubilius. Dėl to atsakingi esame patys, nes mes patys pasirinkome nedaryti to ar ano. Tai savaime nėra gerai ar blogai, tai tiesiog buvo mūsų pasirinkimas. Ir atvirkščiai - jeigu pasiekėme sau svarbų tikslų, tai todėl, kad stengėmės, norėjom, skyrėm laiko ir padareme viską, kad tai būtų įvykdyta. Mes buvome tikri šaunuoliai ir tai pasiekėme.

Trečia, suteikime tikslams prasmę. Apie tai noriu papasakoti šiek tiek plačiau.

Įsivaizduokim, kad mūsų tikslas yra pradėti sportuoti. Kodėl? Na, nes norime turėti gražų kūną. Kodėl? Turbūt dėl to, kad labiau patiktume priešingai lyčiai. Kodėl? Tikriausiai jausimės geriau ir labiau savimi pasitikėsime. Štai tokia paprasta logika su aiškiu siekiamu rezultatu, kuri skamba labai gražiai, tačiau vis tiek dažniausiai sportuoti nepradedame. Kas čia kaltas?

Bėda, pirmiausia, tame, kad tą „geresnę jauseną” ar „didesnį pasitikėjimą savimi” galima pasiekti kur kas lengviau ir greičiau - pavyzdžiui, skaniai pavalgius, surūkius cigaretę, išsimaudžius karštoje vonioje ir pan. Tai tada kokia prasmė sportuoti? Mūsų smegenys racionalizuoja, kad prasmės sportas nebeturi.

Yra greitas būdas išvengti „tuščių” tikslų ir tai padės padaryti vienas vienintelis nuoširdus klausimas: „Ar aš esu toks žmogus, kuris … ?”. Mano paminėtam atvejui klausimas skambės taip: „Ar aš esu toks žmogus, kuris sportuoja, kad jaustųsi gerai ir pasitikėtų savimi?”. Ar matai, kaip pasikeičia pati tikslo logika? Tikslą mes susiejome su savo įvaizdžiu arba, kitaip tariant, su tuo, kaip mes suvokiame save kaip asmenybę. Tikslas mums turės prasmę tik tada, kai aiškiai pamatysime save tą tikslą pasiekiantį.

KO SIEKTI 2015-AISIAIS METAIS?

Dabar, kai jau pripažinome sau tris svarbiausius dalykus, apsibrėžkime 2015-ųjų planą, bet prieš tai…

IŠ KO SUSIDEDA GYVENIMAS?

Ir klausimas, ir atsakymas galbūt pasirodys keisti, bet duok man minutę paaiškinti. Gyvenimas susideda iš medžioklės plotų (čia, be abejo, marketinginis pavadinimas). Bendrąja prasme, visi mes esame gyvūnai, atsiradę žemėje su tikslu pratęsti giminę. Tačiau taip atsitiko, kad esame labai gerai išsivystę, todėl vien giminės pratęsimo mums neužtenka. Mums reikia ir prasmės. Todėl kiekvienas savaip ieškome savo vietos po saule. Kitaip tariant ieškome savęs įprasminimo medžioklės plotuose.

Yra 5 pagrindiniai medžioklės plotai, kuriuose mes visi sukam ratus:

1. Fizinis (sveikata, aktyvumas, grožis)
2. Dvasinis (kūryba, religija, hobiai)
3. Socialinis (šeima, draugai, bendruomenė)
4. Psichologinis (emocijos, savivertė, intelektas)
5. Finansinis (pinigai, daiktai)

TAIGI, KO SIEKTI 2015-AISIAIS METAIS?

Visų pirma, susiekime tikslus su medžioklės plotais. O po to aiškiai išSkirkime, kurie tikslai yra vienkartiniai, o kurie ilgalaikiai. Mano patarimas tiems, kuriems sunku ilgai išlaikyti motyvaciją - daugiau pasirinkite vienkartinių tikslų, t.y. tokių, kuriuos jau seniai norėjote pasiekti, bet vis nerasdavote laiko.

Žemiau rasi mano siūlomą tikslų šabloną 2015-iems metams.

Fizinis

1 ilgalaikis. X pritūpimų ryte visus metus.
2 trumpalaikis. Nubėgti X km.
3. …

Dvasinis

1 ilgalaikis. Atrasti naują/prisiminti seną hobi ir skirti jam laiko visus metus.
2 trumpalaikis. Perskaityti konkrečią knygą X.
3. …

Socialinis

1 ilgalaikis. Susipažinti su X naujų žmonių.
2 trumpalaikis. Susitikti su seniai matytu (-a) draugu (-e).
3. …

Psichologinis

1 ilgalaikis. Aktyviai nedaryti X visus metus.
2 trumpalaikis. Nueiti į seminarą/mokymus/susibūrimą/t.t.
3. …

Finansinis

1 ilgalaikis. Sutaupyti X sumą eurų per metus arba Y per mėnesį, arba Z per savaitę.
2 trumpalaikis. Sukurti tokį projektėlį, kuris atneštų nors vieną 1 eurą pelno.
3. …

BONUS. Kiekvieną mėnesį bus atskira užduotis, kurioje galima dalyvauti pasirinktinai. Dažniausiai tai būna kokia nors netradicinė veikla ar veiksmas, kurį atliekame eksperimento tvarka.

Pastebėjimas Nr. 1. Visi tikslai turi nugulti į „medžioklės plotus”. Prie kiekvieno turi būti prierašas, ar tai ilgalaikis, ar tai trumpalaikis tikslas.
Pastebėjimas Nr. 2. Gali pasinaudoti tikslais, aprašytais šablone, gali nustatyti ir savo asmeniškus.

Registracija į projektą vyksta iki sausio 31 d. Primenu, kad visi prisijungę prie projekto gauna pakvietimą ir į slaptą grupę Facebook‘e, kur mes dalinamės naudinga informacija bei motyvuojam vienas kitą.

Kviečiu visus prisijungti jau dabar, o jeigu būtų klausimų - prašau rašyti į colombo.blogas@gmail.com. Pirmyn, tigrai ir tigrės :)

Patiko (9)

Rodyk draugams

komentarai (10) | “Kodėl 2015-ieji yra geriausias metas siekti savo svajonių”

 1.   40dd rašo:

  Kodėl 2015-ieji yra geriausias metas siekti savo svajonių? Nes 2015-ieji yra dabar ;)

 2.   Donas Karleonė rašo:

  o kodėl tigrai ir tigrės? o šiaip mldc už įrašą!

 3.   Metų finalas. 2014 metai | 13per12 rašo:

  [...] kad prie 2015-ųjų projekto galima prisijungti dar iki pat sausio galo, daugiau skaitykite čia. Iki susitikimo 2015-aisiais. About these ads var wpcom_adclk_hovering = false; var [...]

 4.   colombo rašo:

  Nes tigrai ir tigrės medžioja ;)

 5.   pamirsauslaptazodi rašo:

  Iškilo toks klausimėlis - ar šią idėją sugalvojai pats, ar pasiskolinai iš kito žmogaus?

 6.   colombo rašo:

  Kurią? Šiame įraše daug visokių idėjų

 7.   laurynas rašo:

  Nu man tai siemet pukiai auskarai gaminasi, tikiuosi pasieksiu savo tiksla, palangoje juos pardavinėti :D

 8.   pazintys rašo:

  Visai nesvarbu ar tai būtų 2015 ar 2050 metai, svarbu veikti dabar, neatidėlioti visko ateičiai laukiant idealaus momento kurio taip niekuomet ir nebus!!!

 9.   Bebenciukas rašo:

  Sveikas Colombo !

  kur Tu pradingai ?

 10.   Viagra rašo:

  Kodel nepildai blogo?

Rašyk komentarą