BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGas

Kur stoti? | Universitetų gidas 2012

Pagaliau egzai jau baigėsi! O dabar neišvengiamai artėja sprendimas, kur stoti. Reikės susižiūrėti, kokie apskritai Lietuvoje yra universitetai (ir kolegijos), kas ką siūlo, kas siūlo norimą specialybę, kas siūlo populiarią specialybę, kas siūlo paklausią specialybę, kas siūlo įkandamą specialybę. Net ir po intensyvaus pliusų ir minusų dėliojimo, bemiegių naktų, galutinį sprendimą priimti bus nelengva.
Bet ne bėda! Aš ateinu tau į pagalbą! Kai jau būsi praradęs viltį, atsiversk šį įrašą ir pažiūrėk, kur kokios panos studijuoja. Tai tau tikrai padės galutinai apsispręsti, mirkt mirkt.

Valstybiniai Lietuvos universitetai

Generolo Jono Žemaičio Lietuvos karo akademija (Vilnius)

Universiteto dosjė:
deja, generolo Žemaičio namai nėra labai svetingi merginoms. Akademijoje merginų sutiksi tikrai nedaug. O ir tos, kurios sutiksi, atrodys, kaip vyrai. O net ir tos, kurios atrodys, kaip moterys, vis tiek sugebės tau išspardyti subinę ir priversti valyti unitazą su dantų šepetėliu.
Panų kiekis: nerasta. Reikės ieškoti su žiburiu.
Tipinė pana: užlaužia ranką, permeta per petį, nusivalo į tave kojas ir vėl permeta, giedodama Lietuvos himną.
Verdiktas: vengti.

Kauno technologijos universitetas
(Kaunas)

Universiteto dosjė: geriausias technologinis univeras Lietuvoje, ne kiekvienam žaliasnapiui. O panos? Panos ne gražiausios ir ne palaidos. Bet užtai turi košės galvoj. Be to, nemažai kavenskų panų, tik kaip kam, čia minusas, ar pliusas. Na bet užtai, jei esi koks programščikas ar fizikas ir panomis nelabai domiesi, šiame universitete surasi daugybę bendraminčių, tad Warcraft ar Skyrim vakarėliai garantuoti. Bonus: beje, KTU siūlo studijuoti tokį dalyką kaip „žiniasklaidos inžinerija“. Manau, kad komentarų daugiau nereikia.
Panų kiekis: pakankamai.
Tipinė pana: galvoja, jog yra šiek tiek protingesnė už tave, jeigu jai nepatinki, apšaukia tave nesubrendėliu arba fiziku, bet mėgsta išgerti alaus, pažaisti Alias, aktyviai dalyvauja KTU organizuojamuose renginiuose.
Verdiktas: galima.

Klaipėdos universitetas (Klaipėda)

Universiteto dosjė: saulė, smėlis, jūra, karštos panos. Bet tik pliaže ir tik vasarą. Realybėje – niūrios univero sienos tarp panų iš Girulių, Gargždų, Šilutės, Rietavo ir taip toliau. Bet aišku, bus ir klaipėdiečių. Šiaip jau KU siūlo visą puokštę įvairiausių specialybių įvairiuose fakultetuose, tad yra merginų atvažiuoja studijuoti visokių. Tiks visiems skoniams.
Panų kiekis: užtenkamai.
Tipinė pana: kartą į mėnesį važiuoja su draugėmis prie jūros pasivaikščioti ant molo pakalbėti apie tai, kokie lochai tie bernai, dažnai varo į Akrą ar Molą, savaitgaliais tūsina Dr. WHO, jai patinka jūra, gamta, uostas, bet galvoja keltis į Vilnių ar išvaryt į užsienį.
Verdiktas: jei kitur nepaėmė, tiks.

Lietuvos edukologijos universitetas (buvęs Vilniaus pedagoginis universitetas, Vilnius)

Universiteto dosjė: liaudyje šis univeras visada buvo vadinamas viešnamiu prie upės (VPU), bet dabar, matai, pakeitė pavadinimą, matyt, bando atsikratyti senojo nickname‘o. Kaip bebūtų kaip, univeras įsitaisęs puikioje vietelėje, ant Neries kranto, iki Vilniaus senamiesčio pieškom visai čia pat. Bonus: galima studijuoti baltarusių filologiją, manau, kad išties gali praversti gyvenime.
Panų kiekis: daugiau nei gali įsivaizduoti
Tipinė pana: ne itin protinga, ne itin išmintinga, bet bando tokia atrodyti ir už tai ją galima pagirti, jai patinka ne itin stilingai rengtis, bet užtai naudoja daug makiažo, stengiasi sudaryti jaunos panelės mokytojos įvaizdį, savaitgaliais siaučia Artistuose, Universiteto Pub‘e ar kokioje nors kitoje ne pirmo gerumo diskotekinėje užeigoje.
Verdiktas: jei dėl mergų – tai tiktai ten.

Lietuvos kūno kultūros akademija (Kaunas)

Universiteto dosjė:
kūnkė skirta sportininkams ir sportininkėms, o tai reiškia, kad ten susirenka ne pats protingiausias jaunimas. Bet tikrai šokliausias ir atletiškiausias.
Panų kiekis: pakankamai.
Tipinė pana: bėga 100 metrų greičiau už tave, savo tvirtomis šlaunimis gali sulaužyti tau ranką, mintinai išvardina pastarųjų dešimtmečių įvairių sportų Lietuvos didmeistrius.
Verdiktas: rinktis, jei esi gimęs sportuoti, arba bent jau nori tapti kūno kultūros mokytoju ir kirkinti nepilnametes.

Lietuvos muzikos ir teatro akademija
(Vilnius)

Universiteto dosjė:
žmonių prie meno tvirtovė. Daugumos meniškos sielos jaunuolių svajonė yra patekti į šią akademiją. Jos atributai: žymios dėstytojų pavardės, konkurencinga aplinka ir daugybė galimybių tobulėti. Bet, jeigu nedainuoji kaip Merūnas, nerežisuoji kaip Nekrošius, nevaidini kaip Kazlas ir nešoki kaip Daniūtė, tai ši akademija ne tau.
Panų kiekis: užtektinai. Visokio plauko ir stilių.
Tipinė pana: kažko susirūpinus, nuolat išsiblaškius meniška siela. Čia ji myli karštai, čia pradingsta dvejom dienom, čia ji užsiėmus tapymu, čia ji tūsina Užupyje su draugais, čia ji prisigėrė „Alaus namuose“. Tik spėk lėkti paskui!
Verdiktas: stok, jei kažkokį meną darai žiauriai gerai.

Lietuvos sveikatos mokslų universitetas (Kaunas)

Universiteto dosjė: mediko karjera daug žadanti. Ir močiutėms užtektinai džiaugsmo: „Ajajai, giminėlėj daktarėlį turėsim“. Geriausi Lietuvos daktarai maudosi piniguose. O šiaip geri, braidžioja. Tik aišku, kol pasieksi tokį lygį, turėsi mokytis maždaug 10 metų, po kurių į savo kūną jau niekada nebežiūrėsi taip, kaip anksčiau. Taip pat galėsi išvardinti visas plonųjų ir storųjų žarnų rūšis. O ir po to – praktika, praktika ir dar kartą praktika.
Panų kiekis: daug.
Tipinė pana: jums gulint lovoje, išvardina visus tavo kūne vykstančius biologinius ir cheminius procesus, kol tu žiūri į ją nuogą, o tavo draugužis kelia galvą. Nustato diagnozę.
Verdiktas: rekomenduotina (ir bus giminėlėj daktarėlis!).

Lietuvos žemės ūkio universitetas (Kauno raj.)

Universiteto dosjė:
ūkininkas ieško žmonos! Universitetas paprastiems, kaip trys kapeikos jaunuoliams, kurių tėvai valdo dvidešimt hektarų ir svajoja, kad jų sūnus ūkį ateityje dar išplės. Tokių studijų programų dar nėra, bet jos ateityje turbūt atsiras: kokybiško dirvos suarimo pagrindai, daržinės projekto parengimas bei atsitiktinės paraiškos ruošimas ES lėšoms nusiderinti.
Panų kiekis: ne per daugiausiai, bet yra
Tipinė pana: keliasi penktą ryto dar su gaidžiais, turi nuosavą daržą, moka vairuoti traktorių, nesibodi griebti šieno, po to išlenkti šalto alaus statinaitę, sugebėtų tau paaiškinti, kuo skiriasi antis nuo žąsies bei kuo geriau šerti vištas, kad jos dėtų didesnius kiaušinius. Laikas nuo laiko atvažiuoja į Kauną pažiūrėti miesto ir naujausių madų.
Verdiktas: jei esi ūkininkas, ieškantis žmonos, stok drąsiai.

Mykolo Romerio universitetas
(Vilnius)

Universiteto dosjė: Riomeris. Pirma mintis apie Riomerį – nereali valgykla su nerealiom kainom. Galima skaniai prisivalgyti už ypatingai patrauklią kainą. Na, bet aišku ir pats universitetas pakankamai gero lygio. Be to, jei gerai sutarsi su dėstytoju ir užsirekomenduosi, jis tau padės karjeros atžvilgiu.
Panų kiekis: daugiau nei pakankamai
Tipinė pana: išvaizdi, susitvarkiusi, žiūri iš aukšto, svajoja apie praktiką advokato kontoroje, o vėliau – advokatės karjerą arba gerai apmokamą, bet nelabai įpareigojantį darbą valstybinėje įstaigoje. Ji daug žino, visais klausimais turi savo nuomonę, laiko kartelę aukštai iškeltą ir tau nebus lengva ją pasiekti, ypač, jei ji to nenorės.
Verdiktas: rekomenduojama, ypač dėl valgyklos.

Šiaulių universitetas
(Šiauliai)

Universiteto dosjė: Šiauliuose studijuoti gal ir nėra prestižas, bet tai toli gražu ne blogiausias iš visų universitetų Lietuvoje. ŠU siūlo visas standartines programas, kurių tu galėtum tikėtis (nuo matematikos iki vadybos), o įvertinant tai, kad Šiauliuose viskas po ranka, tai net ir su taksu grįžti po tūso namo kainuos maždaug iki 10 litų.
Panų kiekis: daugiau nei pakankamai
Tipinė pana: atvažiavo studijuoti iš mažesnio miestelio, paprasta, didelėm akim žvelgia į pasaulį, mindo bulvarą, tūsina Pogo bare, ketvirtadieniais užsuka į Martini (studentų vakarai), savaitgalį bando prasmukti į Patają, ji taip pat dirba kokioje nors Sarmoje ir trokšta sutikti šaunų vaikinuką, kuris ją galėtų nusivežti prie Talšos ežero. O gal net ir iki Kryžių kalno, nes ji ten seniai bebuvo.
Verdiktas: jei kitur nepaėmė, tiks.

Vilniaus dailės akademija (Vilnius)

Universiteto dosjė: dailioškėje susirenka žmonės su kūrybiniu polėkiu, tad reikia būti truputį nurautam bei su nestandartišku požiūriu apskritai į viską. VDA turi gražias, restauruotas centrines patalpas pačioje senamiesčio širdyje, netoliese Vilnelė, Užupis, Barbakanas ir kiti geri dalykai. Be to, VDA turi nerealų baraką studentams senamiestyje. Bonus: galima studijuoti skulptūrą Telšiuose. Nais.
Panų kiekis: pakankamai
Tipinė pana: nutapo tavo nuogo portretą, bet už tai neiima pinigų, sako, kad, kai ji išgarsės, tu galėsi portretą parduoti ir užkalti gražaus pinigėlio, dažnai plaukioja padebesiais, šnekasi su Pikaso ir Endžiu Verholu, braižo eskizus, geria raudoną vyna ir svajoja apie nuosavą fotografijos studiją.
Verdiktas: rinktis, jei turi kūrybinę gyslelę.

Vilniaus Gedimino technikos universitetas (Vilnius)

Universiteto dosjė: sklando gandai, kad kai kurie VU dėstytojai anksčiau VGTU vadindavo santechnikų universitetu. Gal kiek ir per smarkiai pasakyta, bet tiesa tokia, kad VU absolventai visada šiek tiek iš aukšto žiūri į vgtušnikus. Kita vertus, VGTU gali pasigirti pakankamu kiekiu merginų, tad jei įstosi į VGTU, tikrai nenuobodžiausi. Be to, sako, architektūros studijos tikrai geros, su savais prikolais, bet geros; tikrai išmoksi dirbti su AutoCad.
Panų kiekis: pakankamai
Tipinė pana: susitvarkiusi, studijuoja kokio nors pobūdžio vadybą, gyvena barake, daug baliavoja, po mokslų neradusi darbo Lietuvoje išvažiuoja į užsienį.
Verdiktas: jei nepaėmė į VU, tiks.

Vilniaus universitetas (Vilnius)

Universiteto dosjė: ginčytinai geriausias ir neabejotinai seniausias Lietuvos universitetas. Merginų sutiksi daugybę ir pačių įvairiausių, nuo pritrenkiančių (ypatingai Teisės ir Ekonomikos fakultetuose) iki susivėlusių bei filosofuojančių apie Kantą ir moralę (Filosofijos fakultetas). VU vardas kalba pats už save, todėl VU kaip koks storas ponas sėdi kojas susidėjęs ant stalo ir geria rytinę kavutę, jam nieko daryti nebereikia, nes viskas jau padaryta. Į kitus žiūri iš aukšto ir prunkščia į delną, jei mato, kad kas nors stengiasi ką nors daryti.
Panų kiekis: daugiau nei pakankamai
Tipinė pana: ji studijuoja VU, todėl jau jaučiasi kieta. Daugiau jai nieko daryti nebereikia.
Verdiktas: stoti į Ekonomikos fakultetą, tai bus geriausias tavo pasirinkimas panų atžvilgiu.

Vytauto Didžiojo universitetas (Kaunas)

Universiteto dosjė: VDU dažnai studijuoja Žalgirio kašistai, tad jei nori į juos žvilgtelti iš arčiau – šis universitetas tau. Tiesa, paskaitas jie nelabai lanko, gal niekad nei vieno iš jų taip ir nepamatysi, tačiau įsivaizduok jausmą, kuri patiria tie jaunuoliai sakydami – „aš studinau su Pauliumi Jankūnu!“ arba „Mantas Kalnietis per egzą nuo manęs nusirašinėjo!” Skamba labai kietai ir jausmas superinis. Šiaip VDU be skambaus vardo dar turi ir platų studijų programų sąrašą, taip kad ką nors tikrai išsirinksi.
Panų kiekis: daugiau nei pakankamai
Tipinė pana: simpatiška, susitvarkiusi, medžioja kurį nors žalgirietį (tu neturi šansų), dažnai trina Laisvės alėją, lankosi Barbaroj, Macao, jei ko nori paprasčiau, tuomet išgeria sidro Džem pube, jai patinka važinėti BMW markės automobiliais, nes ji mėgsta greitį ir garsą. Įspūdingai.
Verdiktas: rekomenduojama.

DĖMESIO. Autorius įspėja dėl šio įrašo rimtumo ir mokslinės svarbos. Autorius nurodo, jog net ir po šio įrašo perskaitymo, dar būtina pasitarti bent jau su tėvais. Autorius neprisiima jokios atsakomybės dėl šio įrašo padarytos įtakos apsisprendimui, kur stoti.

Patiko (56)

Rodyk draugams

komentarai (17) | “Kur stoti? | Universitetų gidas 2012”

 1.   Pryda rašo:

  O kas blogai su “Žiniasklaidos inžinerija”?

 2.   Ž.M rašo:

  Siūlyčiau pratęsti, mat čia tik universitetai, o dar juk yra ir kolegijos. A, ir būtinai įtraukti Alytaus kolegiją (”perlas” Lietuvos kolegijų žemėlapyje :D).

 3.   Nematoma rašo:

  Žiauriai osum įrašas :D daugiau tokių :D

 4.   Vaidas rašo:

  Prajuokino :D, sukurk apie kolegijas :)

 5.   Ema rašo:

  Na apie VGTU tai nevisai tiesa, nes vaikinų kur kas daugiau nei merginų. Vis gi tai vyriškas universitetas :) tad rinktis merginoms tikrai yra iš ko. Na, aš pati vilnietė, bet va mokausi į VGTU ir man patinka, vien dėl žmonių, kuriuos sutikau. O baliavot mes mėgstam ir mokam.
  Taigi VGTU besimokanti mergina (dažniausiai): protinga, graži, turinti didelį pasirinkimą vaikinų atžvilgiu :), šiaip linksma, mėgstanti baliavoti, gerianti alų. Besivadovaujanti šūkiu: reikia mėgautis, kol jauni, bus ką atsimint iš studentavimo laikų :)

  VGTU išlieka tik stipriausi :)

 6.   Bitchy Blue rašo:

  VU ir tik VU! Nes, kaip bebūtų, prestižas yra prioritetas numeris vienas, o kas liečia merginas, tai… ten ir lesbiete galima pavirsti!

  O šitą VU studentės apibūdinimą: “ji studijuoja VU, todėl jau jaučiasi kieta. Daugiau jai nieko daryti nebereikia.” galima būtų rašyti VU moterų tualetuose ant veidrožių. Veiks kaip burtai, keliantys merginų pasitikėjimą savimi :D Geriau net už “Aš pati gražiausia!”.

 7.   хиромант rašo:

  Spaudžiu dešine.

 8.   Aš Pats rašo:

  Studinu VDU, tai galiu pasakyt, kad įrašas nesumelavo, o jei dar pasirinksi tokią specialybę kaip pvz.: lietuvių filologiją, kur per visus kursus bernų ne daugiau kaip 10…
  Ir taip, merginos čia paprastos ir linksmos. Antra pusę vaikinui susirast lengviau nei… daug kas :D Didelė tikimybė, net kad pana pati tave nukabins, jei, aišku, turiu šio to ir pats

 9.   Roxanne rašo:

  Super :) Būtų įdomu apie LCC paksaityti :D

 10.   VyriškiPapuošalai.lt rašo:

  Tikrai geras įrašas, matosi, kad geras universitetų tyrimas padarytas :)))

 11.   Proxy rašo:

  Neblogas įrašas. Iš tikro pritariu Emai, mūsų ten tikrai daugiau nei merginų, bet ir jų nemažai iš tikro yra. O be to ir gražių visai netrūksta! Na, o dėl VU situacijos, tai iš tikro galima visokių gandų prisiklausyt (kaip ir apie kiekvieną universitetą). Vieni sako, kad iš jo tik vardas, taip sakant, ir belikęs, kad tik į specialybę, susijusią su fizika tik ir teverta stoti, kad dėstytojai “žiaurūs” ir t.t. Aišku, pats ten nestudijuoju, todėl nieko sakyt užtikrintai negaliu. O kaip dėl VU merginų, tai tikrai kiek pažinojau, dauguma pasikėlusių buvo :D O šiaip yra ir paprastu, nieko per daug neišsiskiriančių, bet savotišką žavesį turinčių.

  P.S. Bent jau žmonėms, baigusiems VGTU kokią techninę specialybę, yra lengviau įsidarbinti mūsų Lietuvoj :D

 12.   Rūtelė rašo:

  Aš kadangi iš VU EF, tai autoriui pritariu visu šimtu nuošimčių :)

 13.   sidaz rašo:

  Kaune siulau rinktis univera, kur maziau mergu, nes nuejus i laisves centra visada galesi pasirinkti is KTU, VDU, medicinos ir t.t, ir jei nesigaus su merga tai nereikes kas diena / savaite susitikti akis i aki su akwaaard situacijom.
  Siulau rinktis VU KHF iki laisves alejos centro KTU,VDU, Medicinos univeru 10-15 min pesciomis. Iki zemkes univero cia pat laukia autobusas iki baraku, sekmes :)

 14.   lalala rašo:

  Vu!!!

 15.   Renatas rašo:

  Nestokit, vaikai, į mediciną, ten blogis!!! Nesigadinkit gyvenimo!!! :D

 16.   Ugnė rašo:

  Jaučiu geriausias kada skaitytas univerų aprašas. Legendary :D

 17.   XD rašo:

  Nesamones apie vdu rašo, juk į vdu stija iš visos Lietuvos, o čia labiau aprašė kauniečių merginų stilių ir tai ne visų.

Rašyk komentarą